Renginiai

LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS: paroda „Giruliai – magiškoji Klaipėdos vasarvietė“

Dešimtus metus vykstančiame „Lietuvos muziejų kelio“ projekte šiemet dalyvauja daugiau kaip 70 kultūros ir gamtos paveldą puoselėjančių mūsų šalies institucijų, siekiančių įvairiomis formomis atgaivinti istorinių parkų ir sodų kultūrinę atmintį.

Prisidėdamas prie šios iniciatyvos Mažosios Lietuvos istorijos muziejus rugpjūčio 4 d. kvietė atvykti į Girulių biblioteką (Šlaito g. 10A, Giruliai), kur vyko lauko parodos „Giruliai – magiškoji Klaipėdos vasarvietė“ atidarymas. Ją lankytojams pristatė istorikė Zita Genienė.

Giruliai – visais metų laikais mėgstama ir lankoma poilsio vieta. Kadaise čia buvo judriojo smėlio pakrantė, grėsminga laukams, gyvenvietėms ir miestui. Per visą XIX a. sunkiai dirbant ji buvo apsodinta mišku, kuris vėliau pritaikytas miesto gyventojų bei svečių poilsiui. Parodoje remiantis senaisiais žemėlapiais, planais, vaizdais, aprašymais ir liudijimais atkuriama Girulių istorija, pasakojama apie žmones, sukūrusius šią išskirtinę vietą.

Renginyje dalyvavo pasaulio muzikos duetas „Lokaya“ – Dailė Docienė ir Justina Strašinskaitė (arfa, gitara, ukulelė, smuikas, perkusija) ir aktorė Vida Kojelytė.

Parodą Giruliuose apžiūrėti bus galima iki rugsėjo 20 d.

Organizatoriai: Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Klaipėdos m. sav. Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių filialas

*     *     *

Renginio metu privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.