2010 metai

Kelionių projektas „Didysis žygis po Baltijos šalis“ 

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus – vienas iš šio projekto partnerių. 
Didžiojo žygio po Baltijos šalis“ 2010 metų žaidimą bendromis pastangomis organizavo Lietuvos valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, Latvijos turizmo plėtros agentūra bei Estijos turizmo departamentas.
 
Kelionių projektas buvo vykdomas trijose Baltijos valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. Žygyje galėjo dalyvauti visi Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai, taip pat turistai iš kitų šalių. Dalyviai, norėdami pretenduoti į prizus,
 turėjo aplankyti organizatorių parinktus objektus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei savo apsilankymą numatytuose kelionės punktuose įamžinti nuotraukose, konkrečioje vietoje, kuri buvo pavaizduota Žygio brošiūroje ir interneto svetainėje www.greatbaltic.euIš viso buvo numatyta 30 lankytinų objektų (po 10 objektų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje). Vienas iš jų Klaipėdos pilies muziejus.
 

Projektas ,,Klaipėdos pilies ir senamiesčio buitinė keramika XIV a. vid.–XIX a. pr. Katalogas“ 

Tai jau antrasis projekto etapas. Pirmojo etapo metu, vykusio 2008 m., buvo parengtas leidinio maketas ir buvo skirtas 10 000 Lt LR kultūros ministerijos  dalinis finansavimas.
„Klaipėdos pilies ir senamiesčio buitinė keramika XIV a. vid.–XIX a. pr. Katalogas“  pirmas leidinys Lietuvoje, publikuojantis muziejaus fondų archeologinę medžiagą – buitinę keramiką. Kataloge pateikiamos 507 spalvotos iliustracijos ir pristatoma Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje saugoma buitinės keramikos kolekcija, surinkta iš Klaipėdos pilies bei senamiesčio archeologinių tyrimų. Leidinys išleistas 500 egzempliorių tiražu, jo apimtis –152 psl. Tekstai pateikti lietuvių, anglų  ir vokiečių kalbomis.
Antrame projekto etape LR kultūros rėmimo fondas daliniam finansavimui skyrė 7 000 Lt.
 

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.