2007 metai

Viešnagė viduramžių mieste 

2007 m. rugpjūčio 1 d. miestelėnai ir miesto svečiai buvo pakviesti atšvęsti Klaipėdos gimtadienį miesto ištakų vietoje  piliavietėje. Apsilankiusieji šventėje buvo sudominti ne tik atraktyvia vakaro programa su viduramžiškais šokiais, amatais, kautynėmis, fakyrų pasirodymais, žaidimais, bet ir turėjo progą aplankyti Pilies muziejaus ekspozicijas. Lankytojams parodyta, jog Klaipėda – tai ne tik Lietuvą su pasauliu jungiantis uostas, bet ir turtingą kultūrą, įspūdingą bei savitą istorinę praeitį turintis miestas. Šis tęstinis, jau tradiciniu tampantis renginys dar kartą parodė, kad miesto visuomenei reikia tokių istorinio pobūdžio nekomercinių renginių. Renginio lankytojų skaičius  ~7 tūkst.
Bendras projekto biudžetas  32 376 Lt. Renginio įgyvendinimui gauta 25 000 Lt parama, iš jų 10 000 Lt skyrė LR kultūros ir sporto rėmimo fondas. 

Prancūzai Klaipėdoje 1920–1923 

2007 m. sausio 15 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje buvo atidaryta paroda ir pristatytas parodos katalogas Prancūzai Klaipėdoje 19201923.Parodoje eksponuota apie 230 iki šiol nerodytų  ir nepublikuotų fotografijų ir dokumentų iš  privačių prancūzų administracijos Klaipėdos krašte pareigūnų palikuonių archyvų.
Tarpininkaujant dr. Bernard Jusserand bei talkinant LR užsienio ministerijai minėta paroda buvo eksponuota Prancūzijoje: Paryžiuje, Molpelje ir Strasbūre.
Bendras projekto biudžetas  48 760 Lt. LR kultūros ir sporto rėmimo fondas suteikė 5000 Lt paramą. 

Sutemų ugnys pilyje 

2007 m. gegužės 19 d. Klaipėdos piliavietės teritorijoje miesto visuomenei buvo suorganizuotas renginys Sutemų ugnys pilyje. Jį Mažosios Lietuvos istorijos muziejus surengė prisijungdamas prie Tarptautinei muziejų dienai pažymėti skirto tarptautinio projektoMuziejų naktis. Jau nebe pirmus metus šia proga daugiau nei 2 000 muziejų visoje Europoje organizuoja įvairiausias pramogas savo lankytojams. Renginiu siekta patrauklia netradicine forma visuomenei pristatyti muziejines vertybes, skatinti domėtis Pilies muziejumi, gimtojo miesto istorine praeitimi. Visą dieną nuo 10 val. iki 23 val. miestelėnams ir atvykusiems į Klaipėdą svečiams buvo sudarytos sąlygos aplankyti muziejaus ekspoziciją nemokamai. Apgaubus dangų sutemoms Klaipėdos piliavietėje visi susirinkusieji į šventę išvydo ir vakaro šou programą su fakyrais. Muziejaus vykdyta akcija pavyko – renginyje apsilankė 2 400 lankytojų.
Bendras projekto biudžetas  10 000 Lt. LR Kultūros ministerijos regionų kultūros fondas suteikė 2 000 Lt paramą. 

Pilietinio ugdymo programa parodoje 

2007 04 24  05 30 Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje eksponuotos parodos Karas po karo. Ginkluotasis antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 19441953 m. (Genocido aukų muziejus) metu buvo vykdoma pilietinio ugdymo programa. Parodą aplankė 1 950 Klaipėdos miesto moksleivių.  Užsiėmimų metu mokiniai specialiai šiai parodai parengtų užduočių pagalba galėjo pasitikrinti savo žinias ir pabendrauti su gyvais to meto įvykių liudininkais  Klaipėdos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariais.
Bendras projekto biudžetas  3 000 Lt. Iš Klaipėdos miesto savivaldybės gauta 3 000 Lt parama. 

Naujosios technologijos senosios ikonografijos išsaugojimui 

Projekto tikslas – sukurti šiuolaikinę muziejuje esamų ikonografinių eksponatų išsaugojimo sistemą, kuri įgalintų kasdieniams poreikiams naudoti aukštos kokybės skaitmenines kopijas. Projekto metu buvo nuskanuota ir patalpinta skaitmeninėse laikmenose 618 atvirukų kolekcija. Taip pat buvo atnaujinta muziejaus internetinė svetainė ir įdiegta nauja rubrika Atvirukų katalogas.
Bendras projekto biudžetas  11 399 Lt. LR Kultūros ministerijos etninės kultūros fondas suteikė 3 000 Lt paramą.
 

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.