Muziejaus etnografijos rinkinyje užregistruota daugiau negu 10 tūkst. eksponatų. Rinkinį sudaro įvairios daiktų grupės: namų apyvokos daiktai ir darbo įrankiai, baldai, audiniai ir rūbai, senoji ir naujoji skulptūra, keramika, paveikslai, gintaro dirbiniai, kokliai. Visi eksponatai datuojami nuo XIX a. vidurio iki mūsų dienų. Gausiausios daiktų grupės etnografijos rinkinyje– namų apyvokos daiktai ir darbo įrankiai (2100 eksp.), kokliai (2500 eksp.), audiniai (1168 eksp.).
Namų apyvokos daiktai ir darbo įrankiai, esantys rinkinyje, suteikia žinių apie Mažosios Lietuvos senųjų gyventojų darbus, buitį, papročius ir tradicijas.
Kokliai į etnografijos rinkinį pateko iš Klaipėdos senamiesčio namų. Jie gausiai ornamentuoti, spalvingi, itin puošnūs.
Senoji skulptūra į muziejų atkeliavo iš Žemaitijos. Tai kolekcija, vaizduojanti visus šventuosius kaimo koplytėlėse, kapinaitėse, koplytstulpiuose, bažnyčiose. Jų muziejuje yra apie 300.
Gintaro dirbinių kolekcija pradėta rinkti XX a. 7-ajame dešimtmetyje. Dabar joje yra apie 500 eksponatų. Ją sudaro šiandieninių tautodailininkų F. Grigo, B. Sinušo, B. Anfimovos ir kt. darbai: karoliai, sagės, apyrankės, vėriniai ir suvenyrai.
Rinkinyje saugomi ir keli šimtai keramikos eksponatų. Ikikarinės keramikos ryškiausi klaipėdietiški eksponatai – įvairaus dydžio moliniai buteliai. XX a. antrosios pusės keramika: vazos, ąsočiai, suvenyrai. Naujoji keramika nulipdyta klaipėdiečių tautodailininkų: J. ir J. Vilimų, R. Prikockio, R. Valaikienės ir kt.
2005 metais tautodailininkai Juzefa Mickevičienė ir Vladas Mickevičius muziejui padovanojo savo ir savo vyro Vlado Mickevičiaus kūrinių kolekciją, kurią sudaro 285 gintaro-metalo papuošalai ir suvenyrai ir 96 įvairūs tekstilės darbai (juostos, rankšluosčiai, lovatiesės).