Renginiai

Ernesto Žvaigždino tapybos darbų paroda „Miesto improvizacijos“

Liepos 30 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) buvo atidaryta Ernesto Žvaigždino tapybos darbų paroda „Miesto improvizacijos“. Ją Klaipėdoje gimęs bei augęs autorius skyrė savo mylimo miesto įkūrimui paminėti.

Pasak dailininko, dabartinėje Klaipėdoje, mažame senamiesčio lopinėlyje esantys Rytprūsiams būdingi fachverkiniai statiniai, čerpių stogai, raudonų plytų mūrai yra jį taip pavergę, jog dažnai tai tampa tiesiog neatsiejama kūrybos dalimi. Šįkart muziejuje eksponuotuose darbuose taip pat gausu atsiminimų bei nuotraukų motyvų su išgalvotais ar matytais kiemais, kuriuose įamžintos Klaipėdos architektūrai būdingos detalės.

„Paveikslais nesiekiau parodyti realistiškų uostamiesčio vaizdų, bet norėjau perteikti pačią Klaipėdos dvasią. Mano paroda – ne archyvinė medžiaga, atvirkščiai, turbūt aš nusižengiu istorinei tiesai. Tačiau, nepaisant visos šios avantiūros, miesto sielą turėtumėte pajausti“, – teigė LDS Klaipėdos skyriui priklausantis menininkas.

* * *

Renginio metu privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.