Naujienos

I. Simonaitytės bibliotekos parodą „Laisvės forpostas“ papildė muziejaus eksponatai

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (H. Manto g. 25, Klaipėda) nuo lapkričio 13 d. veikia paroda „Laisvės forpostas“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Atsižvelgiant į pakitusias parodų rengimo sąlygas dėl Covid-19 pandemijos ir šiuo metu vykstančio karantino, ši ekspozicija įkurdinta bibliotekos pirmame aukšte (knygų išdavimo-grąžinimo erdvėje), o dalis jos parengta patogiam apžiūrėjimui iš lauko, pro bibliotekos langus.

Parodoje „Laisvės forpostas“ – dokumentai, meno kūriniai, tikrus įvykius fiksuojančios fotografijos, pirmieji laikraščiai, kitus svarbius faktus liudijančios žinutės, susijusios su Sąjūdžio Klaipėdoje veikla (1988–1991 m.), taip pat ir jos priešistore. Eksponatai – iš bibliotekos Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus archyvo, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus rinkinio, asmeninės dailininko, skulptoriaus ir visuomenininko Vytauto Karčiausko bei fotomenininko Remigijaus Treigio kolekcijos.

Parodą parengė Eglė Budrytė ir Danguolė Ruškienė,

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Kraštotyros ir skaitmeninimo skyrius

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.